Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

CELULITIDA

 

neboli " pomerančová kůže "

je problém, který postihuje především ženy.

Začíná se objevovat u dívek ve věku okolo čtrnácti let. S přibývajícím věkem se celuditida objevuje stále více. Ve větší míře se objevuje celulitida po porodu. U žen celulitida postihuje pouze určitá místa, zejménaObrazek zadek, břicho a nejčastěji se objevuje na stehnech. U mužů se vyskytuje jen velmi zřídka, týká se to potom hlavně oblasti krku a břicha.

Spousta lidí si vznik celuditidy spojuje s nadváhou, ale ne každá žena s nadváhou má celulitidu.

Vyvolávají ji toxiny a především způsob ukládání tuku v těle.

K tématu celulitida foto najdete na internetových stránkých, případně v knihách, které se věnují těmto záležitostem. Na některých webových stránkách také najdete na téma celulitida diskuze a můžete přidat také na téma celulitida foto.

K problému celulitida diskuze umožňuje ženám si vzájemně radit – jak na celulitidu, a pomáhat ostatním při odstranění celulitidy. Léčba celulitidy, jinak řečeno boj s celulitidou se většině žen zdá velmi těžký, zdlouhavý a s prakticky nulovou šancí na úspěch. Pokud nevíte, jak na celulitidu, zkuste se pro začátek držet těchto třech zásad :

Za prvé - jezte zdravě.

Za druhé - sportujte – stačí lehčí sportovní aktivity.

Cvičení na celulitidu velmi zabírá.

A za třetí - na problém zvaný celulitida masáže mají velmi dobrý účinek.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit celulitidy je malé celulitida cvičení, které lze provádět několikrát během dne.

Jde o běžné gymnastické cvičení, případně jízdu na kole či plavání.

Takové cvičení na celulitidu zafunguje mnohem lépe, než dnešní moderní sporty, spojené sice se silnou, avšak krátkodobou zátěží. Malé gymnastické celulitida cvičení může být několik klasických dřepů, ježdění na kole v leže

. Takové celulitida cviky jednak posílí svalovinu lýtek, ale hlavně zaktivují svalovou pumpu, Obrazekkterá zlepší návrat krve a lymfy. A to je také základ pro celulitida masáže.

Vůbec nejefektivnějším cvičením jsou celulitida cviky s míčkem a posilovací gumou. Míček je vhodný pro posilování vnitřní strany stehen, kdy sedíte na zemi, opíráte se o natežené paže, nohy pokrčené. Mezi kolena umístěte míček. S výdechem obě kolena zatlačte k sobě a povolte. Míček vyvolává odpor, který umožní posilování daných partií. Pokud můžete, využijte pro boj s celulitidou také posilovací gumu. Důležitým prvkem pro soubor celulitida cviky jsou výpady do stran, kdy využíváte odporu posilovací gumy. Gumu si navlékněte na chodidla, podsaďte pánev a ruce mějte zapřené o boky. Výpad do každé strany proveďte tak, aby guma byla stále napnutá. Pokud nemáte míček ani gumu, můžete využít výhradně své vlastní tělo. Takovým cvikem je například unožování v lehu na boku. Při tomto celulitida cviku skrčte spodní nohu, hlavu si položte na skrčenou ruku. S výdechem nogu unožte, s nádechem nohu dejte zpět. V průběhu tohoto cvičení na celulitidu musíte mít podsazenou pánev a zádá musí být neustále v jedné rovině.

U všech třech cviků se doporučuje cvičit třikrát či čtyřikrát týdně tři až pět sérií po třiceti až padesáti sériích. Cvičení Vám pomůže při odstranění celulitidy a navíc se Vám zformují rizikové partie. Léčba celulitidy kromě cvičení na celulitidu může také zahrnovat aplikaci různých přípravků, které mají ženám pomoci při odstranění celulitidy.

Každý rok přináší různé firmy přípravky, které ženy údajně konečně zbaví celulitidy. Některé skutečně fungují.